Merino jednovrstvová detská kukla

Vypredané

Detská kukla značky Čarovná


Skladom 

Vyberte si variant:

Cena od 14,50 €

Možnosti platby

Informácie o produkte


Materiál je ideálny pre novorodencov, bábätká ale aj staršie deti. Jednovrstvová kukla je vhodná na prechodné obdobie, v zime v kombinácii s nejakou kapucňou.

Vlastnosti merina

✓ jemné, hodvábne na dotyk, zaručuje, že merino vlna neškriabe a tým nevyvoláva podráždenie kože.

✓ termoregulačná schopnosť – merino zabraňuje rýchlemu prestupu vzduchu zvonku (v zime aj v lete) ku pokožke a tým udržuje teplotu.

✓odvádzanie potu – vlákna na povrchu sú hydrofóbne a odvádzajú pot, ten sa buď odparí alebo je zadržiavaný ďalšou vrstvou odevu. Vlákna vnútri pôsobia naopak hydrofilne. Vlákno má schopnosť absorbovať až 1/3 svojej váhy. Výsledkom toho je, že vlákno ostáva na dotyk suché a zároveň zachováva termoregulačnú schopnosť.

✓priedušnosť – aj husto tkaná vlna je priedušná a zároveň sa z nej odparuje nadmerná vlhkosť. Mikroskopické šupinky a nepravidelná štruktúra vlákna na povrchu zachováva priedušnosť.

✓antibakteriálne vlastnosti - vlna je proteínové vlákno a tým viaže na seba škodlivé substancie, pričom obmedzuje ich rozklad, či množenie. Významným prejavom tejto vlastnosti je, že merino úplet nezapácha ani po niekoľkonásobnom použití a stačí ho vyvetrať.

✓hypoalergénnosť

✓chráni pred UV žiarením

✓elasticita – úplety zo 100% merino vlny sú prirodzene elastické (až 30%)

✓prirodzene duté vlákno

Materiál: merino vlna

Kontaktujte nás

Šatkaňa

Ulica Jeruzalemská 18, Trnava, 917 01

+421 903 491 878

satkana.tt@gmail.com

@satkana.tt