Strapce


Strapce šatke pristanú

Šatka na nosenie detí je zväčša ukončená skosenými hranami po oboch koncoch. Ide väčšinou o tzv. strojové šatky, ktoré majú lem prešitý. Ak sa vám páči efektné ukončenie strapcami, vieme s tým pomôcť. Cena úpravy závisí od vášho výberu a bude vypočítaná individuálne. Na strapce sa "ukrojuje" z koncových lemov šatky. Preto je potrebné v prvom rade skosené lemy zarovnať. Je možné strapcovať aj skosený lem, a teda šatka nepríde o svoju výslednú dĺžku. Cena je uvádzaná za úpravu jedného lemu a vzťahuje sa aj na ring sling.

Základom pre výrobu strapcov je páranie konca šatky. Minimálna efektná dĺžka pre páranie je 10cm, teda vrátane "stop" uzlíka. Cena párania jedného lemu 5,- eur/10 cm. 

Druhy úpravy strapcov:

Voľné strapce so "stop" uzlíkom

Pri tejto úprave sa lem pára v minimálnej dĺžke 10cm a strapce sa poisťujú iba jednoduchým uzlíkom. Cena tejto úpravy jedného lemu je 5,- eur.

Točené strapce

Točené strapce vo Vami zvolenej dĺžke. Minimálna efektná dĺžka pre páranie je 20cm, teda vrátane "stop" uzlíka na konci. Cena úpravy jedného lemu v základnej dĺžke párania 20cm je 10,- eur.

Výsledná dĺžka točených strapcov je približne 3/4 páranej. To znamená, že ak párame lem v dĺžke 20cm, potom zatočené strapce s ukončením budú v dĺžke približne 15cm.

Zapletané strapce

Minimálna efektná páraná dĺžka pre zapletané strapce je 15cm. Strapce sa zapletajú jednotlivo v 3 pramienkoch vlákna a poisťujú uzlíkom na konci. Cena úpravy jedného lemu v základnej dĺžke párania 15cm je 10,- eur.

Rôznorodé strapce

Rôzne kombinácie strapcov. Ide o kombinovanie techník úpravy strapcov, či už jednotvárne (teda všetky sú rovnaké) alebo rôznorodé (napr. 2ks točené a nasleduje 2ks voľné, atď). Výsledná dĺžka je rovnaká pri všetkých druhoch a v závislosti od toho sa šatka pára, podľa najdlhšej spotreby. Cena úpravy jedného lemu je 20,- eur.

Príplatky k úprave strapcov:

Strapce je možné ozdobiť kamienkami, korálkami podľa výberu. Príplatok je 5,-eur/jeden lem. V prípade dodania Vašich vlastných korálikov, či kamienkov, sa príplatok neúčtuje.

Príplatok za úpravu jedného lemu formou makramé techniky (podľa dohodhy) je 5,- eur.


Príklad: Ak máte záujem o úpravu ring sling točenou formou, bude výsledná cena 2x5eur za páranie 20cm dĺžky plus samotné točenie s ukončením 10,- eur (základnej páranej dĺžky 20cm), teda spolu 20,- eur.


Objednávka: